Belka
Sobota, 20 Kwietnia 2019   imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

D29-108 stacja: USTRZYKI DOLNE

 
Tutaj czas zatrzymał się w miejscu. Stacja Ustrzyki Dolne nieczynna od czerwca 2011 roku, otwierana jedynie podczas planowanego pociągu towarowego (2-4 razy na kwartał). 10 listopada 2010 roku o godzinie 22.10 przejechał tędy spóźniony 3h 50min ostatni pociąg międzynarodowy rel. Chyrów Osobowy - Jasło. Stacja posiada 2 tory główne (nr.1 i 2), tor odstawczy nr. 3 i trzy tory ładunkowe (nr.4- z nieczynną wagą, oraz 5 i 7). Stacja posiada również sprawne semafory kształtowe i dwie nastawnie wykonawcze (Ud1 i Ud2). Dawno temu od stacji odchodziła także bocznica do bazy paliw, która została rozebrana. Nad torami jest kładka, która umożliwia przejście z ul. Dworcowej na ul. Kolejową. Na rampie kolejowej znajduje się dawny budynek magazynu, w którym obecnie mieści się sklep. Budynek dworca zachowany w dobrym stanie. Wewnątrz budynku znajdują się toalety, oraz niewielki bar. Od mojej ostatniej wizyty na stacji w Ustrzykach nic się nie zmieniło, lecz brakuje mi jednej rzeczy... tablicy z rozkładem jazdy, która szybko się nie pojawi. Od stycznia 2014r. odcinek Nowy Zagórz - Krościenko został definitywnie zamknięty. Zapraszam do oglądania i komentowania.

 


StudioKolej
 
Data pliku video: 2011-09-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  bieszczadzki

  Powiat bieszczadzki - powiat w województwie podkarpackim ma swoją siedzibę w Ustrzykach Dolnych. Powstał w wyniku reformy administracyjnej z 1999 roku. Na powierzchni 1138 km² mieszka tu zaledwie 22 tys. osób. Czyni to z powiatu bieszczadzkiego najrzadziej zaludniony powiat spośród wszystkich w Polsce. Gęstość zaludnienia jest tu na poziomie 19,46 os./km². Powiat obejmuje gminy: Ustrzyki Dolne, Czarna oraz Lutowiska.

  Jedną z podstaw gospodarki stanowi turystyka. Tereny górskie pozwalają na aktywne spędzanie czasu, podziwiając widoki na górskich ścieżkach i szlakach. Cały zasięg ziem powiatu bieszczadzkiego jest objęty formami ochrony przyrody i krajobrazu, w tym tą najwyższą, jaką jest Bieszczadzki Park Narodowy. Wielbiciele rowerowych wycieczek i konnych przejażdżek także będą usatysfakcjonowani pobytem w tym regionie.

   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola